ROP Moon Jumper’s Joe Cocker & VSP Hutikan China

Tuomarina Kauno Määttä

Tulokset

pennut, urokset

  • Tepsu     PEK1
    i. Roope e. Helmihaukun Capella
    om. Ville Harmaala, Hillilä

urokset,jun

  • Cossi     ERI1 PU2 varaserti
    i. Korpikuusen Jimi e. Kolmiston Linda
    om. Jukka Paananen, Haapajärvi
  • Konttikuusen Jeppe     EH2
    i. Topi e. Tupuripupun Nita
    om. Raimo Vastapuu, Filpus
  • Kainunkarin Riku     H
    i. Omani Metsäneuvos e. Kira
    om. Risto Lauri, Lohtaja
  • Valle     pois
    i. Lehmushuhdan Jeti e. Erätopin Tara
    om. B. & T. Back, Korsnäs

urokset, nuo

  • Astalan Gini     EVA (ei antanut katsoa hampaita)
    i. Champhurst Bark At The Moon e. Astalan Ronja
    om. Riitta Manner, Himanka

urokset,avo

  • Mertuan Kamu     ERI1 PU3
    i. Kisällintien Tanu-Pate e. Essi
    om. Jenna Kivi, Ylivieska
  • Iiro     H
    i. Raiku e. Eräkaveri Iisa
    om. Erja Hosio, Haapajärvi
  • Kauppilanjoen Sisu     H
    i. Tornirinteen Voitto e. Köpä-Teen Nita
    om. Niklas Åbrandt, Kronoby
  • Papu     H
    i. Kisällintien Tanu-Pate e. Sandy
    om. J. & C. Sandnäs, Pietarsaari
  • Pelkkikankan Prinssi     H
    i. Astalan Roni e. Korpikuusen Betsy
    om. Jaakko Karhukorpi, Kaustinen

urokset, val

  • Moon Jumper´s Joe Cocker     ERI1 PU1 serti ROP BIS1
    i. OB-LA-Di´s Kaj e. Moon Jumper´s Hearthy Choice
    om. Katri Laitila & Plotnicki Maciej, Seinäjoki
  • Pätkäukon Saku     ERI2 PU4
    i. Takakorven Aro e. Setsun Unelma
    om. A & T Vaaraniemi, Oulu

urokset, vet

  • Takakorven Aro     EH1
    i. Takakakorven Tane e. Takakorven Eppu
    om. A & T Vaaraniemi, Oulu

nartut, jun

  • Hutikan China     ERI1 PN1 serti VSP BIS2
    i. Hessin Vincet e. Hessin Fransisca
    om. Markus Rintala c/o Erja Hosio, Haapajärvi
  • Tulisalon Riitu     H
    i. Matinmäen Riku e. Tulisalon Taika
    om. Markus Peltokorpi, Jyrinki

nartut, avo

  • Alapörkän Tellu     ERI1 PN2 varaserti
    i. Pätkäukon Saku e. Daragoj Saphire
    om. Sami & Tapani Keränen, Martinniemi
  • Pakkasaamun Ruuti Ruska     ERI2 PN3
    i. Daragoj Lucky Future e. Kisällintien Jutta
    om. K & J Heikkinen, Arkkukari
  • Pikkumäen Pikku Myy     ERI3 PN4
    i. Kisälliniten Tanu-Pate e. Kiilan Surku
    om. Sakari Santala, Kannus
  • Assi     H
    i. Mertuan Kamu e. Kolmiston Linda
    om. E & E Lauri, Himanka
  • Peikonpojan Cara-Ilona     H
    i. Konttikuusen Jeri e. Peikonpojan Aino-Kainen
    om. Riitta Manner, Himanka

nartut,vet

  • Kisällintien Jutta     ERI1 ROP-VET
    i. Tuohikorven Tumppi e. Ellinoora
    om. K & J Heikkinen, Arkkukari

Kategoriat


Löydä meidät Facebookista



Keski-Pohjanmaan Beaglekerho toimii Keski-Pohjanmaan maakunnan sekä Pohjois-Pohjanmaan maakunnan eteläisten kuntien alueella. Kerho on koonnut yhteen jo vuodesta 1970 lähtien Beagle-koirarodun ympärille ihmisiä, joilla kaikilla on yhteinen harrastus.

Kerho toimii yhdistyspohjaisesti ja sen perustehtävänä on edistää kenneltoimintaa sekä metsästysharrastusta Beaglerodun ympärillä.